Ranking lokat internetowych – wyższe oprocentowanie

Ranking lokat internetowych może Ci bardzo pomóc jeśli szukasz atrakcyjnej lokaty. Musisz jednak przekonać się do tego, że produkty dostępne online są równie bezpieczne i wartościowe jak te, które oferowane są w oddziałach banków. Warto zatem obserwować ranking lokat internetowych, który będzie w stanie przedstawić Ci aktualne oprocentowanie depozytów. Dzięki temu możesz zapewnić swoim oszczędnościom znacznie lepsze warunki.

Online czy w oddziale?

Niemal wszystkie oferty, które posiadają promocyjne oprocentowanie dostępne są wyłącznie w bankowości internetowej. Jest to spowodowane tym, że banki korzystają na dystrybucji poza oddziałami banków. Wybór lokaty, lub innego produktu drogą internetową umożliwia znaczne oszczędności. Instytucja może ograniczyć w tym przypadku wydatki związane z utrzymaniem placówki, a także obsługi Klienta przez doradców.

Lokaty dostępne w oddziałach banków najczęściej dotyczą regularnej oferty i posiadają niższe odsetki. Nie oznacza to jednak, że są to oferty całkowicie nieatrakcyjne. W przypadku gdy dysponujesz bardzo dużą ilością gotówki możesz wynegocjować w banku indywidualne warunki depozytu.

Jeśli jednak szukasz oferty, która dotyczy niewysokich kwot, a zależy Ci na czasie, ranking lokat internetowych będzie dla Ciebie doskonałym narzędziem. Depozyty online są łatwo dostępne nie tylko dla stałych klientów banku ale także dla nowych usługobiorców. To zatem doskonały sposób by wykorzystać oferty na start – które najczęściej posiadają najlepsze w danym momencie oprocentowanie na rynku. Gdy nie masz pewności co będzie atrakcyjne po prostu porównaj depozyty, które są w zasięgu Twoich możliwości. Nie musisz decydować się od razu, jednak pamiętaj, że im dłużej zwlekasz z zamrożeniem kapitału, tym mniej odsetek zyskasz.

Ranking lokat internetowych – na to musisz uważać

Aby dostosować depozyt do swoich oczekiwań, musisz je najpierw określić. To często największy problem osób, które nie potrafią zdecydować się na konkretną ofertę. Niestety wiele usługobiorców podpisuje umowy, które nie oferują im dokładnie takich warunków, które są dla nich najkorzystniejsze. O czym zapominamy? Lokata to nie tylko oprocentowanie, ale także inne czynniki, które mają ogromny wpływ na to czy warto zamrozić na takim rachunku oszczędności.

Gdy nie masz pewności czy nie będziesz potrzebować swoich pieniędzy nie decyduj się na długoterminowe lokaty, które w przypadku zerwania umowy najczęściej nie wypłacają wypracowanych odsetek. W takim przypadku znacznie lepiej jest wybrać lokatę której okres wynosi kilka miesięcy.

Założenie depozytu wiąże się z dodatkowym kontem osobistym? Sprawdź czy nie będziesz za nie płacić. Jeżeli tak, może się okazać, że odsetki z lokaty nie pokryją kosztów jakie za nią zapłacisz. Lepiej zatem wybrać ofertę wolną od dodatkowych opłat.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek dowiedz się jak najwięcej o wybranej umowie. Ranking lokat internetowych bardzo często zawiera takie informacje, zatem bez trudu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Aktualny ranking lokat internetowych

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Idea Bank

Lokata Happy

5,00%

Getin Online

Lokata na Start

4,50%

BGŻ Optima

Lokata Bezkarna

4,00%

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.