Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek

Decydując się na założenie lokaty bankowej należy liczyć się z faktem, iż trzeba będzie zapłacić odpowiedni podatek od uzyskanych odsetek. Podatek ten nosie nazwę podatku od zysków kapitałowych, czyli tak zwany podatek Belki. Natomiast lokata z dzienna kapitalizacją odsetek jest możliwością na to, aby w legalny sposób nie zostać obciążonym takowymi kosztami. Warto jest przemyśleć tę kwestię i przeanalizować, które rozwiązanie na zainwestowanie swoich środków pieniężnych będzie najkorzystniejsze.

Dzienna kapitalizacja odsetek

Jedynym warunkiem do tego, aby nie trzeba było uiszczać podatku od zysków kapitałowych jest fakt, iż odsetki nie będą wyższe niż 2,49 złotego. Z tego właśnie względu odsetki środków znajdujących się na lokacie muszą być naliczane każdego dnia. Kwota podlegająca opodatkowania w takim momencie wynosi 2 złote, które jest kwotą zaokrągloną do pełnej złotówki. Natomiast podatek, który wynika z tej kwoty to 0,38 groszy. Uzyskana suma nie przekracza kwoty, która jest wolna od podatku, dlatego też w takiej sytuacji od kapitalizacji odsetek nie ponosi się tego rodzaju kosztów.

Korzyści wynikające z dziennej kapitalizacji odsetek

Dzienna kapitalizacja odsetek pozwala na uniknięcie dość wysokiego podatku, którego należy uiścić do odpowiedniego organu. Wysokość podatku od zysków kapitałowych wynosi aż 19 procent, więc w sytuacji kiedy inwestujemy znaczną sumę pieniędzy, może okazać się, iż podatek wyniesie pokaźną kwotę. W porównaniu z lokatami, w których następuje kapitalizacja po okresie oszczędzania, lokata z dzienną kapitalizacją odsetek zdecydowanie wypada w lepszym świetle. W momencie analizy uzyskanych środków z tych obu lokat można zauważyć, iż już przy krótkim okresie kapitalizacji lokata dzienna daje możliwość zaoszczędzenia nawet do kilkudziesięciu złotych więcej. Ponadto lokata z dzienną kapitalizacją odsetek daje możliwość nadzorowanie podnoszenia się kapitału każdego dnia, co dla niejednego klienta banku może okazać się bardzo pozytywnym przeżyciem. Wiąże się to z odpowiednią dawką emocji, dlatego też bardzo wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj lokaty, ponieważ na bieżąco widać swoje dodatkowe przychody.

Warunki korzystania z lokaty dziennej

Korzystanie z lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek wymaga zastosowania odpowiednich zasad, aby wszystkie kwoty, którymi zajmuje się bank z pewnością spełniały kryteria, wymagane do nieopodatkowania transakcji. Z całą pewnością niektóre banki z góry narzucają kwotę, która będzie znajdowała się na lokacie bankowej. Zazwyczaj jest to kwota, która nie przekracza 15 tysięcy złotych. Ze względu na to, że nie wszystkie placówki finansowe świadczące usługi lokat bankowych samodzielnie zajmują się nadzorowaniem tego rodzaju transakcji, czasami dochodzi do sytuacji kiedy klient samodzielnie musi nadzorować kapitalizację odsetek. Z pewnością jest to czynność, która wymaga poświęcenia czasu i uwagi, dlatego też polecana jest dla osób, które miały już wcześniej styczność z lokatami bankowymi z dzienną kapitalizacją odsetek.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.