Czym jest BFG?

Każdy z nas chce mieć pewność, że jego oszczędności przechowywane w instytucjach finansowych są bezpieczne. Nikt nie chciałby stać się ofiarą niewypłacalności a w konsekwencji upadłości banku. Należy pamiętać, że aby zminimalizować ryzyko poniesionych strat pieczę nad lokatami klientów instytucji finansowych sprawuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jego funkcją jest ochrona i zapewnienie bezpieczeństwa depozytom znajdującym się w spółdzielczych i komercyjnych instytucjach finansowych. Nawet w sytuacji, kiedy bank ogłosi upadłość Bankowy Fundusz Gwarancyjny zobligowany jest do wypłaty kapitału wraz z wypracowanymi odsetkami.

Należy pamiętać, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny sprawuje pieczę nie tylko nad depozytami klientów indywidualnych ale też nad kapitałem firmowym przechowywanych w obcej jak i w rodzimej walucie.

Lokata przez internet a bezpieczeństwo

Wiele obecnie słyszy się o zakładaniu lokat bez konieczności wychodzenia z domu za pośrednictwem Internetu. Choć stanowi to bardzo wygodną formę lokowania oszczędności to czy jest to bezpieczne?

Fakt, że lokata została założona za pośrednictwem sieci nie czyni z niej niezmaterializowanego produktu bankowego. Jest ona tak samo istotna i prawomocna jak lokata założona osobiście w stacjonarnej instytucji finansowej. Sposób mobilny również wymaga wygenerowania do tego celu umowy, która będzie zawierać wszystkie warunki, na jakich lokata została założona. W ten sposób ulokowany depozyt o maksymalnej wysokości 100 tysięcy euro również jest chroniony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zatem nasze środki finansowe z internetowej lokaty są tak samo bezpieczne jak te deponowane w placówce instytucji finansowej. Warto również dodać, że dane inwestycji lokaty zakładanej przez internet są szyfrowane i w pełni zabezpieczone. Należy zatem pamiętać, że lokata lokacie równa, bynajmniej jeśli chodzi o sposób jej zakładania, dlatego nie należy rezygnować z tego rodzaju możliwości, jeśli taka nam się nadarza.

Kusząc się o podsumowanie, można stwierdzić z pełną stanowczością że lokaty oferowane na dzisiejszym rynku finansowym są świetnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcieliby uchronić swoje oszczędności przed złym wpływem inflacji. Takie zamrożenie kapitału to zadbanie przede wszystkim nie tylko o nasze finanse ale też całą przyszłoś. Lokatę bankową charakteryzuje przede wszystkim bezpieczeństwo i racjonalne, dojrzałe podejście do naszego kapitału, który można działając w mądry sposób wzbogacić.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.